5 porad kosmetycznych, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze

LDI: Zaufana laserowa terapia skóry w Covina

Dobry wygląd jest koniecznością dla każdego, ale szybko może stać się zaporowo drogi. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, możesz z łatwością zdecydować się na mniej kosztowne rozwiązania, które przyniosą oczekiwane rezultaty. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych porad dotyczących pielęgnacji urody, które przynoszą wspaniałe rezultaty i mieszczą się w Twoim budżecie.

1. Dla idealnego makijażu ust

Zanim nałożysz szminkę, przygotuj usta, aby uzyskać pełniejszy, bardziej puszysty i gładki makijaż. Możesz to zrobić w prosty sposób, wykonując peeling cukrowy. Użyj dwóch łyżeczek granulowanego cukru i wymieszaj go z jedną łyżeczką miodu. Połącz je razem, aby uzyskać gęstą pastę i nałóż ją na usta za pomocą szczoteczki do zębów. Peeling wykonuj okrężnymi ruchami przez jedną lub dwie minuty, a następnie zmyj. Twoje usta staną się gładsze i pozbawione martwego naskórka.

2. Najskuteczniejszy płyn do demakijażu

Dobry produkt do demakijażu to konieczność, ale jest też drogi. Z drugiej strony, najskuteczniejszy środek do demakijażu prawdopodobnie znajduje się na Twojej toaletce. Użyj wazeliny, rozcierając jej niewielką ilość na chusteczce i zetrzyj makijaż. Najlepsze jest to, że nawet makijaż na bazie oleju schodzi z łatwością, a skóra pozostaje nawilżona i miękka.

3. Łagodzenie zmęczonych oczu

Późne noce i złe nawyki związane ze snem mogą sprawić, że twoje oczy staną się obolałe, opuchnięte i zmęczone. Aby szybko przywrócić im blask, włóż łyżkę stołową do zamrażarki. Po 15 minutach wyjmij ją i połóż łyżkę na oczy, aby pomóc im opuchnąć. Na ciemne kręgi spróbuj pokroić dwa małe plasterki ziemniaka i umieścić je pod oczami. Pozostaw na 15 minut, a następnie oczyść twarz. Stosuj przez co najmniej tydzień, a ciemne kręgi zaczną zanikać.

4. Alternatywa dla suchego szamponu

Masz tłuste włosy i nie masz czasu, aby go umyć? Suchy szampon będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Z drugiej strony, jeśli nie chcesz kupować suchego szamponu co miesiąc, dobrą alternatywą jest zastosowanie pudru dla dzieci. Pamiętaj, aby używać pudru dla dzieci na bazie skrobi kukurydzianej, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że podrażni on skórę głowy. Nałóż puder na włosy, podobnie jak w przypadku suchego szamponu. Po nałożeniu, użyj szczotki, aby pozbyć się całego pudru z włosów. Puder nie tylko wchłonie olejek, ale także doda Ci objętości, jeśli odwrócisz włosy w dół i rozczeszesz je.

5. Punktowe leczenie trądziku

Problemy z trądzikiem pojawiają się w każdej chwili i czasami trudno jest pozbyć się pojedynczego pryszcza. Jeśli nie masz żadnych środków do leczenia trądziku punktowego, wystarczy posmarować go odrobiną pasty do zębów. Pomoże to nie tylko wysuszyć pryszcz, ale także zmusi nieforemne pryszcze do dojrzewania i pozwoli łatwo się ich pozbyć.

Jeśli zmagasz się z poważniejszymi problemami skórnymi, umów się na bezpłatne spotkanie z dr Jacobem Risplerem w LDI, aby porozmawiać o tym, jak bezpieczna i niechirurgiczna laserowa terapia skóry może poprawić Twój wygląd. Dr Rispler ma prawie 40-letnie doświadczenie jako dermatolog pomagający klientom wyglądać młodziej bez konieczności chodzenia pod nóż. Zadzwoń do naszego gabinetu w Covina: (866) 809-1102!