Co to jest niechirurgiczny lifting twarzy?

Jeśli myślałeś o uzyskaniu młodszej, bardziej promiennej skóry, ale denerwowałeś się przed pójściem "pod nóż", musisz wiedzieć, że ostatnie postępy w zabiegach kosmetycznych umożliwiły uzyskanie lepszego wyglądu bez konieczności pójścia "pod nóż". Przy niewielkim czasie przestoju i minimalnym dyskomforcie, niechirurgiczne zabiegi liftingu twarzy stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie starają się zminimalizować oznaki starzenia i poprawić swój ogólny wygląd. Oto bliższe spojrzenie na to, na czym polega niechirurgiczny lifting twarzy i jak może on pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Co to jest niechirurgiczny lifting twarzy?

Niechirurgiczny lifting twarzy to nazwa nadana wielu zabiegom kosmetycznym, które zwalczają efekty starzenia się twarzy, takie jak obwisła skóra, drobne zmarszczki i bruzdy. Chociaż pod tą nazwą kryje się wiele różnych procedur, żadna z nich nie wymaga rzeczywistego zabiegu chirurgicznego. Oznacza to, że w wielu przypadkach pacjenci mogą opuścić gabinet chirurga i wrócić do pracy jeszcze tego samego dnia.

Jednym z najczęstszych zabiegów niechirurgicznych należących do tej kategorii jest wstrzykiwanie wypełniaczy w skórę. Wypełniacze zastępują utraconą objętość, która pojawia się wraz z wiekiem, gdy zmniejsza się zapas kolagenu. Żele, takie jak kwas hialuronowy, wstrzykuje się w skórę twarzy, aby nadać jej pełniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd. Wypełniacze niechirurgiczne mogą być stosowane w celu dodania objętości w miejscach, w których często występują drobne linie i zmarszczki, takich jak kąciki ust, załamanie podbródka, okolice nosa i policzki.

Inną popularną techniką niechirurgicznego liftingu twarzy są zastrzyki z botoksu. W przeciwieństwie do wypełniaczy, botoks nie wypełnia danego obszaru, ale raczej rozluźnia mięśnie, które powodują powstawanie linii na czole i wokół brwi. W rezultacie twarz wygląda na odmłodzoną i odświeżoną.

Niechirurgiczne techniki liftingu twarzy bez igieł

Choć zastrzyki to jedne z najpopularniejszych rodzajów niechirurgicznych zabiegów liftingu twarzy, doskonałe rezultaty można osiągnąć także dzięki procedurom napinania skóry, które nie wymagają użycia igieł. Na przykład, resurfacing laserowy poprawia jakość skóry i pobudza produkcję kolagenu, a wszystko to bez użycia igieł czy zabiegów chirurgicznych. Peelingi chemiczne mogą pomóc w odnowieniu skóry w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek i porów, jednocześnie napinając skórę.

Chirurdzy kosmetyczni stosują obecnie ultradźwięki i technologię częstotliwości radiowej, aby pomóc w uzyskaniu młodziej wyglądającej skóry twarzy i szyi. Terapie te dotyczą zmian zachodzących w głębszych warstwach skóry, co pomaga napiąć i odmłodzić widoczne warstwy.

Większość z tych nieinwazyjnych zabiegów na twarz wymaga kilku wizyt w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Pacjenci czasami zauważają niewielkie zmiany z jednej wizyty na drugą, ale po zakończeniu zabiegów zmiany są znaczące.

Utrzymanie rezultatów niechirurgicznego liftingu twarzy

Niechirurgiczne liftingi twarzy mogą znacznie poprawić wygląd skóry, ale rezultaty nie są trwałe. Aby utrzymać pożądane rezultaty, wszystkie te zabiegi trzeba będzie powtarzać. Czas trwania poszczególnych zabiegów zależy od ich umiejscowienia, ogólnego stanu zdrowia skóry oraz pożądanego rezultatu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opcjach niechirurgicznego liftingu twarzy, dr Rispler i zespół w LDI są gotowi do pomocy. Zadzwoń, aby umówić się na bezpłatną konsultację w celu omówienia opcji leczenia i przekonaj się, jaką różnicę może zrobić niechirurgiczny lifting twarzy w Twojej pewności siebie i wyglądzie.