Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

depilacja laserowa

W okresie letnim, gdy będziemy odsłaniać więcej ciała chcemy oczywiście mieć wspaniałą piękną, gładką skórę. Niestety tradycyjne metody jakie wykorzystujemy do usuwania owłosienia będą powodować podrażnienia na skórze. Rozwiązaniem będzie w tym względzie depilacja laserowa. Czy zabieg wykonywany z użyciem lasera będzie bezpieczny? Komu będzie polecany? Taka depilacja jest dobra dla tych osób, które mają ciemne oraz widoczne owłosienie. Pozwala ono na usuwanie niechcianych włosów a jednocześnie mamy gwarancję, żę będzie bezpieczna. Nie będzie trzeba się obawiać pojawienia się podrażnień nawet, gdy będzie to realizowane na elementach delikatnych takich jak pachy, okolice bikini czy górna warga.

Czym jest hisuryzm?

Hisuryzm to defekt urody, który będzie polegał na tym, że występuje owłosienie męskiego typu. Najczęściej będzie to dotyczyło pojawienia się owłosienia na twarzy, plecach, brzuchu czy też włosami wokoło brodawek. Dla kobiet jest to przede wszystkim wstydliwy problem. Wynikać będzie z różnych czynników, które są warunkowane genetycznie a także zmianami hormonalnymi jakie będą występować w czasie ciąży, pokwitania czy też w momencie gdy rozpoczyna się menopauza. Może to być związane z przyjmowaniem niektórych leków. Jeśli kogoś ten problem będzie dotyczył to tradycyjna depilacja nie będzie przynosić efektów.

jak się pozbyć owłosienia

Czy laserem będzie można się poparzyć?

To taka obawa, która dość często się pojawia. W przypadku laserów jakie obecnie są stosowane trzeba sobie powiedzieć, że takie ryzyko praktycznie już nie istnieje. Nowoczesne technologie są tak przygotowywane, że nie ma takich problemów. Lasery przygotowany mają specjalnie system luster i dzięki temu zabieg będzie skuteczny. Po pierwszym zabiegu usuwa się mniej więcej około 60-80% cebulek. Ryzyko poparzeń i przebarwień jest tutaj minimalne i ewentualnie się może pojawić w momencie, gdy ktoś nieumiejętnie taki zabieg wykonuje.

Co decyduje o skuteczności zabiegu?

Laser będzie reagował na barwnik, dlatego liczy się mocno kolor włosa. Im usuwany włos jest ciemniejszy tym lepsze efekty będzie można uzyskiwać dzięki temu zabiegowi. Jeśli chodzi o blondynki o jasnym owłosieniu to taki zabieg nie będzie polecany i raczej powinno się z niego rezygnować. Należy się również wstrzymywać od opalania przez kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. Czas wykonywania zabiegu to mniej więcej 10 do 30 minut w zależności od tego jak duża część skóry będzie depilowana.

Depilacja laserowa u mężczyzny

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się również depilacja laserowa u mężczyzn, którzy namawiani przez partnerki również wykonują na swojej skórze takie właśnie zabiegi.