Jak pozbyć się białych zaskórników

Samo wspomnienie o białych wągrach może zatrzymać nawet najbardziej świeżo upieczonych dorosłych. Wszyscy już to przerabialiśmy. Pewnej nocy zasypiasz, by obudzić się z ogromną skazą, która spogląda na ciebie z lustra w łazience. Choć Twoją pierwszą reakcją jest chęć pozbycia się tej nieestetycznej krostki, to według wiodących dermatologów gniewne szczypanie naskórka jest bardzo nie na miejscu.

Jak więc pozbyć się białych wągrów i drobnych wyprysków bez uszkadzania skóry i powodowania kolejnych wykwitów? Możesz zapobiegać powstawaniu zaskórników, ale najpierw należy zrozumieć, co powoduje te anomalie skórne, a następnie opracować sposób postępowania, który najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i rodzaju skóry.

Białe zaskórniki powstają, gdy sebum (tłusta wydzielina Twojej skóry) zaczyna łączyć się z martwymi komórkami naskórka, co zatyka pory i tworzy pożywkę dla wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych bakterii. różnego rodzaju nieprzyjemnych bakterii. Utrzymywanie skóry w czystości i usuwanie zanieczyszczeń to pierwszy krok pierwszym krokiem w zapobieganiu powstawania tych wizualnie brudnych przyjaźni. w pierwszej kolejności.

Odkryj nową siebie! W Instytucie Dermatologii i Laseroterapii pracuje wysoko wykwalifikowany personel składający się z dermatologów i ekspertów od laserowego odmładzania, którzy są gotowi spełnić wszystkie Twoje potrzeby w zakresie pielęgnacji skóry i przeciwdziałania starzeniu się. Z naszą główną siedzibą w Covinajesteśmy tu po to, aby pomóc Ci wyglądać i czuć się jak najlepiej.

Porady i wskazówki, jak pozbyć się białych zaskórników

Oczyszczanie przed snem - Jedną z najłatwiejszych do uniknięcia wpadek jest kładzenie się spać z makijażem. Łatwo jest się rozleniwić w godzinach wieczornych, kiedy wszystko, co chcesz zrobić, to przytulić się do łóżka, ale niewłaściwe oczyszczanie twarzy w nocy może naprawdę doprowadzić do powstania poważnych korków w głębi porów. Nie musisz zamieniać swojej łazienki w salon medyczny, aby odpowiednio pozbyć się zaskórników lub utrzymać trądzik i częste wypryski na dystans. Zaleca się jednak, abyś przed oczyszczaniem użyła jakiegoś preparatu do demakijażu, aby mieć pewność, że usunęłaś z twarzy wszystkie pozostałości. W zależności od tego, jak bardzo wrażliwa jest Twoja skóra, możesz dodać do produktu oczyszczającego delikatny środek złuszczający, który złuszczy martwe komórki naskórka i pobudzi wzrost nowych komórek.

Naturalne sposoby na pryszcze - Olejek z drzewa herbacianego, choć sam w sobie jest niezwykle silny, doskonale zapobiega powstawaniu wyprysków. Inne składniki, na które warto zwrócić uwagę, to oczar wirginijski i aloes. Wszystkie są doskonałymi, bogatymi w przeciwutleniacze naturalnymi środkami oczyszczającymi dla Twojej skóry. Postaraj się znaleźć produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają te składniki zwalczające pryszcze.

Nie oszczędz aj na kremienawilżającym - smarowanie twarzy kremem na noc może wydawać się przesadą, ale zapewnienie skórze odpowiedniego nawilżenia ma zasadnicze znaczenie. Nasze codzienne życie naraża naszą skórę na działanie wszelkiego rodzaju toksyn, zanieczyszczeń i brudu. Pomaganie skórze w walce ze stresem środowiskowym jest kluczem do zachowania zdrowego blasku. Wybór kremu nawilżającego zawierającego witaminę A może wspomóc szybką wymianę komórek, zmniejszając jednocześnie stan zapalny. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację skóry, najważniejszy jest filtr SPF. W ostatnich latach popularność zyskał tlenek cynku. Alabastrowe wizje z lat 80-tych zostały zastąpione jedwabistymi kremami nawilżającymi, które odbijają i rozpraszają promienie UV.

Skontaktuj się z dermatologiem Blisko Ciebie

Odwiedź swojego najbliższego dermatologa! Może on nie tylko pomóc rzucić nieco światła na mity dotyczące skóry i złych nawyków, których mogłaś nabawić się przez lata, ale także może absolutnie pomóc dostosować program pielęgnacji skóry, który będzie korzystny dla dla Twojego typu skóry i stylu życia.

Odkryj nową siebie! Instytut Laser & Dermatology posiada wysoko wykwalifikowany personel dermatologów i ekspertów w dziedzinie laserowego odmładzania, którzy są gotowi spełnić wszystkie Twoje potrzeby w zakresie pielęgnacji skóry i przeciwdziałania starzeniu się. Z naszą główną siedzibą w Covinajesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wyglądać i czuć się jak najlepiej. Zadzwoń do nas już dziś pod numer 888.585.3993.