Ćwiczenia pochwy - co to jest, jak je zrobić i jakie są ich korzyści

Na tej stronie można dowiedzieć się, jak ćwiczenia można dokręcić swoje mięśnie dna miednicy, w tym: co pochwy exercisers arewhat pelvic floor muscles arehow do wykonywania z pochwy połączenia między pochwy dokręcania śrub ćwiczenia i stosunek seksualny Co to są pochwy exercisers? Termin "pochwy exercisers" jest rzeczywiście błędne określenie. Pochwa składa się z trzech różnych warstw tkanki, z których żaden nie może aktywnie trenować w celu poprawy ich siłę i szczelność.

Kiedy ludzie mówią o pochwy ćwiczenia, faktycznie odnoszą się one do ćwiczeń, które wzmacniają miedniczne mięśni dna. Co to są mięśnie dna miednicy? Mięśnie dna miednicy są w kształcie sling-shaped grupy mięśni, które rozciągają się od kości ogonowej u podstawy pleców, do kości łonowej z przodu miednicy. Mięśnie dna miednicy, podobnie jak inne mięśnie, wymagają regularnych ćwiczeń, aby utrzymać je w stonowanej i napiętej formie. Mięśnie dna miednicy stanowią część grupy mięśni znanych jako "mięśnie rdzeniowe". Należą do nich mięśnie brzucha, pleców i przepony.

1.Jakie są przyczyny i objawy słabych mięśni dna miednicy?

Istnieje kilka przyczyn osłabienia mięśni dna miednicy, w tym: ciąża i zaparcia porodowe Ciężkie podnoszenieSymptomy tego stanu obejmują: stresujące nietrzymanie moczu (SUI) bóle mięśni dna miednicy brak czucia podczas wypadania narządów wydechowychMożesz dowiedzieć się więcej o przyczynach i symtopmach osłabienia mięśni dna miednicy tutaj.

Jak ćwiczyć swoją pochwę

Ponownie, kiedy mówimy o ćwiczeniach z pochwy, mamy na myśli stonowanie mięśni dna miednicy. Jeśli masz poważne objawy lub nie ćwiczyłaś przez jakiś czas, możesz chcieć porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym lub fizjoterapeutą specjalizującym się w sprawach zdrowia kobiet. Możesz przeczytać więcej o przyczynach i objawach słabych mięśni dna miednicy.Co to są ćwiczenia Kegel? Jeżeli miałaś dzieci, prawdopodobnie wiesz, co to są ćwiczenia Kegel. Lekarze zalecają kobietom regularne zestawy Kegels (znane również jako ćwiczenia dna miednicy) w czasie ciąży i po porodzie, aby pomóc zaostrzyć ich mięśnie dna miednicy. jednak Kegels są korzystne dla wszystkich kobiet i mogą być wykonane na każdym etapie życia, aby pomóc ton mięśni dna miednicy i zmniejszyć ryzyko problemów, takich jak: stres nietrzymania moczu ból sexpelvic ból.

2. Jakie są korzyści z ćwiczeń Kegla?

Wykonywanie ćwiczeń Kegel w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy może pomóc w zapobieganiu wszystkich objawów związanych ze słabym dna miednicy, w tym: bolesny stosunek płciowy brak czucia podczas sexpelvic organ prolapsestress nietrzymanie moczuJak znaleźć swoje mięśnie dna miednicyAby rozpocząć wykonywanie mięśni dna miednicy, trzeba będzie je znaleźć!Ustaw się w wygodnej pozycji.Wyobraź sobie, że starasz się trzymać w moczu i wietrze w tym samym czasie, co powinno się czuć, jakby mięśnie od przodu do tyłu twojej miednicy zaciskały się i podnosiły. Jeśli chcesz sprawdzić, czy ćwiczysz właściwe mięśnie, włóż kciuk lub palec do pochwy i zaciśnij mięśnie dna miednicy. Powinnaś być w stanie poczuć, jak mięśnie zaciskają się wokół twojego palca.

Proste Kegel ćwiczenia, które można zrobić wszędzieMożna zrobić te proste ćwiczenia w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie, aby wzmocnić swoje mięśnie dna miednicy. Kiedy je robisz, spróbuj skupić się tylko na swoje mięśnie dna miednicy, a nie dokręcania brzucha lub pośladków, jak również.

Ćwiczenie 1 Zaciskaj swoje mięśnie dna miednicy, uwolnij je i pozwól im się rozluźnić.

Ćwiczenie 2 Zaciskaj mięśnie dna miednicy i przytrzymaj je tak długo, jak możesz Zwolnić i rozluźnić się Powtórz ćwiczenie.

Ćwiczenie 3 Zaciskaj mięśnie dna miednicy, a następnie natychmiast puść je Szybko ponownie zaciśnij je i powtarzaj tyle razy, ile możesz - poczujesz, że "pulsujesz" mięśniem.

W miarę upływu czasu powinnaś być w stanie określić, jak długo możesz utrzymać swoje mięśnie i ile ćwiczeń dna miednicy możesz wykonać. Najlepiej byłoby, gdybyś starała się wykonywać co najmniej 10 z każdego ćwiczenia trzy razy dziennie.

3. Jak ćwiczyć swoje mięśnie dna miednicy z urządzenia Po opanowaniu powyższych ćwiczeń, można rozważyć przejście do korzystania z urządzenia dna miednicy, aby dać swoje mięśnie treningu.istnieje wiele urządzeń zaprojektowanych, aby ćwiczenia Kegel łatwiejsze do zrobienia, i pamiętać, aby zrobić. Obejmują one następujące: Kegel kulkiYou wstawić te małe, okrągłe, ważone piłki (znany również jako Kegel wagi) do pochwy, aby pomóc wzmocnić mięśnie dna miednicy. Po włożeniu kulek Kegel, pochwy ściany naturalnie zaciska się, aby utrzymać je w miejscu.Pochwy stożki te służą do tego samego celu co kulki Kegel, ale mają tendencję do węższe i trudniejsze do utrzymania w miejscu.Urządzenia związane z appsNiektóre urządzenia Kegel są związane z aplikacjami, które pozwalają na monitorowanie postępów i przypomnieć, aby wykonywać swoje ćwiczenia regularnie.Pochwy dokręcania śrub ćwiczenia, które można zrobić w siłowni Mięśnie dna miednicy są tylko jeden zestaw mięśni, które tworzą twój "rdzeń". Ćwicząc inne mięśnie dna miednicy, jak również inne mięśnie rdzenia, możesz wzmocnić cały swój rdzeń. Piłki do ćwiczeńPiłki do ćwiczeńMała piłka do ćwiczeńPołóż na plecach na podłodze, zgnij nogi i umieść piłkę do ćwiczeń między kolanami (wybierz piłkę o takim samym rozmiarze jak piłka nożna)Podnieś miednicę do góryPołóż na kilka sekund Powoli zwolnijTo jest szczególnie przydatne, jeśli jesteś po prostu wracać do wykonywania ćwiczeń po urodzeniu dziecka i nie są jeszcze gotowe na trening pod dużym obciążeniem.

Duża piłka do ćwiczeń

Usiądź na piłce Pilates i pochylić się do przodu, tak aby twoje mięśnie dna miednicy są w kontakcie z powierzchnią piłkiŚciskaj mięśnie dna miednicy, jak robisz regularne ćwiczenia KegelSpróbuj podnieść swoje mięśnie dna miednicy z dala od piłki Kegel jak robisz swoje ćwiczenia

Ćwiczenia te nie tylko wzmacniają mięśnie miednicy, ale także stabilizują się na piłce, co pomaga zaangażować mięśnie pleców i brzucha, a także dna. Mięśnie pośladków (lub pośladków) SquatsStrong mogą stanowić dodatkowe wsparcie dla dna miednicy, a przysiady są jednym z najlepszych sposobów na wzmocnienie wszystkich tych mięśni. Krajowe Stowarzyszenie Nietrzymania Inkontynencji (National Association for Incontinence) posiada szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak robić przysiady, by poprawić zdrowie dna miednicy.

Czy ćwiczenia mięśni dna miednicy sprawią, że moja pochwa będzie bardziej napięta?

Ćwiczenia mięśni dna miednicy nie spowoduje zwiększenia szczelności pochwy. Tkanki pochwy zmiany i rozciąga się w odniesieniu do wahań poziomu hormonów, takich jak gdy starzejemy się, podczas ciąży lub w trakcie i po porodzie.Jest prawdopodobne, że nie zauważysz tych zmian. Jeśli jednak masz słabe mięśnie dna miednicy, możesz odczuwać objawy takie jak słaba kontrola pęcherza lub brak czucia podczas seksu.

Jaki jest związek między pochwy dokręcania ćwiczeń i stosunek seksualny? Idea pochwy staje się luźniejszy po porodzie, lub po odbyciu dużo seksu, jest mitem. Warstwy tkanek, które składają się na pochwy mają zdolność do rozciągnąć wystarczająco szeroko, aby pomieścić dziecko, a następnie wrócić do ich zwykły rozmiar.Jedyną rzeczą, która wpływa na strukturę kanału pochwy jest pochwy atrofia, przerzedzenie ściany pochwy, że niektóre kobiety doświadczenia podczas lub po menopauzie. Pochwy atrofia może spowodować, że tkanki pochwy stają się cieńsze, co w niektórych przypadkach może spowodować, że pochwy czuć się luźniejszy. Chociaż często są historie w mediach o tym, jak pochwy dokręcania śrub ćwiczenia mogą poprawić swoje życie seksualne, nie jest to ściśle prawdziwe. Mięśnie w pochwy ściany nie mogą być szkolone, i nie kwota wykonywania może zwiększyć ich szczelność.

Jednak miednicowe podłogi ćwiczenia mogą pomóc pochwy czuć się mocniej, jak miednicowa podłogi jest odpowiedzialny za poczucie "szczelność" podczas seksu. Podczas pobudzenia, mięśnie dna miednicy rozluźniają się, co może sprawić, że pochwa czuje się "luźniejszy".Jeśli masz słabe mięśnie dna miednicy, może czuć się luźniejszy niż wolisz podczas seksu i może to zmniejszyć wszelkie uczucie. Posiadanie silnego dna miednicy może sprawić, że seks będzie bardziej przyjemny.

4. Po stonowane mięśnie dna miednicy może pomóc uniknąć problemów, takich jak: stres nietrzymania moczu (SUI) wypadnięcie miednicy - gdzie organy miednicowe (takie jak pęcherz, macica i odbyt) zaczynają spadać do pochwy z ich normalnej pozycji w miednicy Czy istnieją jakiekolwiek skutki uboczne dla pochwy dokręcania ćwiczeń? Tak długo, jak robisz Kegel ćwiczenia poprawnie, nie powinno być żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Jeśli doświadczysz bólu w plecach lub mięśni brzucha, jest to znak, że nie zatrudniają właściwą technikę. Jednak jeśli robisz Kegel ćwiczenia, gdy masz pełny pęcherz lub gdy oddawanie moczu, może to zwiększyć ryzyko, że cierpisz infekcji dróg moczowych

5. Jeśli jesteś zaniepokojony, że wykonywanie ćwiczeń podłogi miednicy może uczynić pochwy zbyt mocno, nie martw się - te ćwiczenia nie rzeczywiście dokręcić swoje pochwy mięśni ściany. Zamiast tego wzmacniają miednicy podłogi, sling-shaped mięśni, które rozciągają się od przedniej części kości łonowej do dolnej części pleców.