Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne i skuteczne?

Bezpieczna i skuteczna nowa metoda usuwania niechcianego tatuażu

Czy masz tatuaż, który wydawał się dobrym pomysłem w tym czasie, ale teraz żałujesz i chciałbyś go usunąć?

Jeśli tak, odpowiedź może być łatwiejsza niż myślisz. Wielu chce wiedzieć, "czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne i skuteczne?". Usuwanie tatuaży przeszło długą drogę w ostatnich latach. Nowy laser Harmony XL Pro zatwierdzony przez FDA jest nowym bezpiecznym i skutecznym laserowym zabiegiem usuwania tatuażu, który daje doskonałe rezultaty. Wykorzystuje on kombinację długości fal lasera w celu ukierunkowania i rozbicia różnych kolorów tuszu. Laser Harmony jest wystarczająco silny, aby usunąć nawet najbardziej uporczywe tatuaże, odsłaniając czystą, gładką i wolną od tuszu skórę. Zabieg ten niesie ze sobą jedynie niewielkie ryzyko powstania blizn lub zmian pigmentacyjnych.

Rozpocznij leczenie przed wakacjami

Wraz ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej na plaży, a podczas gdy słońce, morze i piasek mogą zajmować wysokie pozycje na naszej wakacyjnej liście życzeń, poczucie samoświadomości z powodu tatuażu, którego żałujesz, z pewnością nie jest.

Harmony XL Pro to po prostu jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianych tatuaży, jakie są obecnie dostępne. Jest skuteczny w przypadku różnych rodzajów tatuaży (zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich), nawet tych dużych, pełnokolorowych. Różnica polega na tym, ile zabiegów będzie potrzebnych do jego całkowitego usunięcia. Zazwyczaj jest to od 6 do 20 zabiegów i będziemy w stanie to oszacować podczas wstępnej konsultacji.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne i skuteczne? Jak to działa??

Cząsteczki tuszu tatuażu są zbyt duże, aby mogły być naturalnie wydalone przez organizm. Dlatego, mimo że tatuaże mogą z czasem blaknąć, jedynym naprawdę skutecznym sposobem na ich usunięcie jest zabieg profesjonalny. Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki światła o wysokiej intensywności do rozbicia dużych cząstek tuszu na drobne cząstki, które następnie mogą zostać usunięte przez układ odpornościowy organizmu. Oznacza to, że tatuaż stopniowo zaczyna blednąć, a następnie całkowicie znika. Ze względu na selektywne pochłanianie energii lasera przez atrament tatuażu, otaczająca skóra nie ulega uszkodzeniu ani przegrzaniu.

Urządzenie Harmony XL Pro jest laserem typu Q-switched. Oznacza to, że światło laserowe jest dostarczane w ciągu nanosekund i jest uważane za złoty standard wśród dermatologów.

Zabiegi

Nasze bezpieczne i skuteczne laserowe usuwanie tatuażu trwa zazwyczaj od 5 do 40 minut, w zależności od wielkości tatuażu, który ma zostać usunięty. Większość pacjentów opisałaby zabieg jako nieprzyjemny, prawdopodobnie podobny do tego, jaki towarzyszy wykonaniu tatuażu. Możemy jednak znieczulić ten obszar za pomocą miejscowego środka znieczulającego, aby złagodzić dyskomfort, a zdecydowana większość osób dobrze znosi zabieg.

Bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze i zawsze przeprowadzamy test płatkowy na 24 godziny przed zabiegiem, aby sprawdzić, jak zareagujesz. Zrobimy również zdjęcie "przed", aby móc monitorować postępy.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, ale zazwyczaj ustępuje ono w ciągu kilku dni. Czasami mogą również pojawić się delikatne pęcherze, ale i one zazwyczaj szybko znikają. Po zabiegu zastosujemy maść antybakteryjną. Proszę upewnić się, że obszar ten jest pokryty kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Zazwyczaj widoczna redukcja tatuażu jest widoczna już po jednej sesji tego wysoce skutecznego zabiegu laserowego usuwania tatuażu. Następnie wyniki będą stopniowo poprawiać się po każdej kolejnej sesji.