EFEKTY MEZOTERAPII - CO CHARAKTERYZUJE JEJ POSZCZEGÓLNE TECHNIKI?

Nic nie działa tak korzystnie na skórę jak właściwe dozowanie preparatów odżywczych w jej głębokie partie. W zależności od problemu, możemy teraz w pełni wpłynąć na stan skóry. Optymalne nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie i wyeliminowanie niedoskonałości? Mezoterapia to zabieg, który łączy w sobie moc różnych substancji aktywnych, które znacząco poprawiają kondycję skóry. Poznaj najbardziej popularne techniki i efekty mezoterapii i ciesz się nieskazitelnym wyglądem.

Mezoterapia igłowa

Po pierwsze, cała mezoterapia igłowa zyskała uznanie milionów ludzi na całym świecie. Wszystko dlatego, że pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów bez użycia skalpela. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatów z mieszanką witamin i składników odżywczych. Skład preparatu, który jest wstrzykiwany do tkanki skórnej, zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Efekty mezoterapii igłowej obejmują m.in. wygładzenie skóry twarzy, usunięcie cieni pod oczami, ujędrnienie skóry, zwalczanie zmarszczek, odżywienie skóry i jej optymalne nawilżenie. Mezoterapia igłowa może być bezpiecznie stosowana nie tylko na twarzy. Coraz częściej stosuje się ją w ramach odmładzania szyi lub dekoltu.

Mezoterapia igłowa stosowana jest również w przypadku problemów z wypadaniem włosów - wstrzyknięcie koktajlu witaminowego trafia do korzeni włosów, gdzie wpływa na ich szybki wzrost i naturalną regenerację.

Ważne jest, aby najlepsze efekty mezoterapii uzyskać po serii konsekwentnie wykonywanych zabiegów. Oczywiście pierwsze efekty mogą być widoczne po jednym zabiegu, ale na te optymalne rezultaty należy poczekać. Witaminy stopniowo docierają głęboko w głąb skóry i wpływają na odbudowę tkanek. Proces regeneracji może trwać nawet do kilku tygodni. Jest to jednak z pewnością jeden z najskuteczniejszych obecnie zabiegów kosmetologicznych.

Mezoterapia mikroneedlowa

Zakres kosmetologii w dziedzinie mezoterapii rozwija się dynamicznie. Obecnie, oprócz mezoterapii igłowej, równie popularny jest zabieg wykorzystujący mikro nakłucia mikroigłami. Sam zabieg jest podobny do mezoterapii igłowej, ale zastrzyki nie są tak głębokie. Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia Dermapen. Jest to sprzęt specjalnie zaprojektowany do wykonywania mikro nakłuć (wygląda jak długopis). Do tego typu mezoterapii stosuje się również Dermaroller, specjalną rolkę z dużą ilością małych igiełek. Zrolowana skóra masuje dotkniętą nią skórę, po czym nakładany jest preparat witaminowy. Dzięki przebiciom i mikrouszkodzeniom produkt szybko i skutecznie wnika głęboko w skórę.

W trakcie zabiegu skóra jest podrażniona, dlatego jest aktywowana do odbudowy. Oprócz tego zabieg ma na celu przede wszystkim stymulację kolagenu i elastyny do intensyfikacji produkcji, to właśnie te substancje odpowiadają za doskonałe napięcie i wygładzenie skóry bez zmarszczek.

Co więcej, mezoterapia mikroigłowa jest całkowicie bezpieczna.
Dla uzyskania najlepszych efektów warto wykonywać ją w seriach. Zalecanych jest co najmniej 5 zabiegów. Każdy z nich trwa około 60 minut. Efekty mezoterapii wykonywanej w tych seriach są satysfakcjonujące. Skóra jest odżywiona, rozjaśniona, drobne przebarwienia i spłycone zmarszczki znikają. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana również na inne części ciała niż twarz. Na przykład, osiąga doskonałe rezultaty w walce z cellulitem.

Mezoterapia bezigłowa

Zabiegi mezoterapii charakteryzują się wykorzystaniem prądu elektrycznego o niskiej częstotliwości. Jest to tzw. elektroporacja, która w żaden sposób nie uszkadza błon skórnych, ale prowadzi do lepszego wchłaniania składników odżywczych. W wyniku tego zabiegu - możesz mieć gładką, piękną skórę.

Mezoterapia bezigłowa daje najlepsze rezultaty przy stosowaniu seryjnym. Powiązanym zabiegiem jest sonoforeza, która pozwala również na wnikanie składników odżywczych w głąb skóry. Wskazaniem do tego typu zabiegu jest szara, zmęczona skóra, przebarwienia, pierwsze oznaki starzenia się. Mezoterapia bezigłowa może również nieznacznie zredukować cellulit lub rozstępy. Można ją jednak wykonywać z innymi zabiegami, np. endermologią lub karboksyterapią.

Podsumowując, kosmetologia posiada w swoich zasobach zabiegi, które są dostosowane do wszystkich potrzeb klienta. Zarówno zabiegi podstawowe jak i bardziej złożone mają wiele alternatywnych możliwości. W przypadku przeciwwskazań - podobne efekty można uzyskać poprzez różne zabiegi. Przede wszystkim warto wyczerpująco skorzystać z konsultacji przed zabiegiem. Pamiętajmy, że skóra po zabiegach regeneruje się na różne sposoby, co wymaga indywidualnego programu pielęgnacji domowej.