Co należy wiedzieć na temat medycyny estetycznej?

Modelowanie sylwetkiJak pokazują najnowsze badania, medycyna estetyczna zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Obecnie około 80% Polek myśli o skorzystaniu z poszczególnych zabiegów związanych z tą dziedziną. Równocześnie jednak bardzo często przed podjęciem takiej decyzji powstrzymuje nas wiele wątpliwości. Czy zabieg będzie bolał? Czy jego efekty będą dla nas faktycznie zadowalające, a nasza twarz nie będzie wyglądała zbyt sztucznie? Warto w takim razie na samym początku nieco bliżej zapoznać się z całą tą dziedziną.

Medycyna estetyczna Warszawa Jednym z najważniejszych zabiegów związanych z medycyną estetyczną jest wygładzanie zmarszczek na twarzy. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyna możliwość oferowana przez tę medycynę. Niemniej istotne jest także usuwanie rumieni, trądziku, przebarwień oraz wielu innych niedoskonałości pojawiających się na naszej twarzy. Ważne jest także i to, że medycyna estetyczna nie zajmuje się wyłącznie ludzką twarzą. Posiada ona wiele różnych działów które zajmują się poszczególnymi częściami ciała. Za pomocą niektórych zabiegów można między innymi modelować własną sylwetkę.

Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów lekarz musi jednak przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad i dowiedzieć się, jakie są jego potrzeby; konieczne jest także wzięcie pod uwagę indywidualnych uwarunkowań fizycznych danej osoby. Jedynie dzięki temu możliwe będzie zaplanowanie wszystkich działań w taki sposób, aby efekty były tutaj faktycznie zadowalające. Wiele pacjentek które planują skorzystanie z zabiegów z wykorzystaniem botoksu obawia się, że twarz straci potem swój naturalny wygląd i zmieni swój kształt. Nie jest to jednak prawda, bowiem toksyna ta nie paraliżuje mięśni naszej twarzy, przez co nie prowadzi do efektu maski. Efekty takiego zabiegu nie utrzymują się ponadto dłużej niż przez kilka miesięcy. Nie powinniśmy tu również obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Trzeba jedynie upewnić się co do tego, że takie zabiegi wykonają dla nas faktycznie wykwalifikowani specjaliści – wówczas będą one dla nas w pełni bezpieczne.