Jak skuteczna jest mezoterapia?

Wielu z nas ma nadmiar tłuszczu w tych częściach ciała, które chcemy usunąć. Na twarzy i w ciele mogą pojawić się złogi tłuszczu, których trudno się pozbyć. Prowadzenie zdrowego trybu życia z dobrą dietą i ćwiczeniami fizycznymi może nie wystarczyć do wyeliminowania tłuszczu w uporczywych miejscach, takich jak szyja i twarz. To może stać się frustrujące, ale istnieje łatwy sposób na usunięcie tego tłuszczu bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

Spróbuj mezoterapii

Mezoterapia jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem neurochirurgicznym, który może usunąć niepożądany tłuszcz. Metoda ta została opracowana we Francji i jest stosowana od 1952 roku. Mezoterapia jest obecnie zatwierdzona przez FDA i jest stosowana przez wiele osób w Stanach Zjednoczonych. Mezoterapia może poprawić cellulit, wyeliminować miejscowe złogi tłuszczu, promować utratę wagi i ma udowodnione korzyści w zapobieganiu starzeniu się. Proces ten polega na wstrzykiwaniu do organizmu mieszanki witamin, składników odżywczych i minerałów. Są one wstrzykiwane pod skórę w warstwę tłuszczu, która jest znana jako mezoderma. Witaminy i inne właściwości zastrzyku następnie rozpuszczają się w tłuszczu i dostają się do krwiobiegu. Organizm naturalnie wydala tłuszcz po jego stopieniu. Może to również pomóc w rozpuszczeniu często włóknistego materiału, który powoduje cellulit, pozwalając na gładszy wygląd skóry.

Cellulit jest powszechny

Jedynym sprawdzonym sposobem na wyeliminowanie cellulitu w organizmie jest mezoterapia. Cellulit dotyka ludzi w każdym wieku, nawet młodych, i często pojawia się jako guzki lub uderzenia na skórze, szczególnie na grzbietach ud. Niektórzy porównują go do wyglądu twarogu lub skórki pomarańczowej. Teraz można szybko pozbyć się cellulitu. Mezoterapia może wyeliminować ten problem, ponieważ zastrzyk jest ukierunkowany na rzeczywistą przyczynę cellulitu. Istnieje wiele stadiów cellulitu, które mogą wpływać na to, ile zabiegów jest potrzebnych. Za fazę 0 cellulitu uważa się okres, w którym cellulit nie jest w ogóle widoczny.

Etap 1 cellulitu występuje wtedy, gdy nie widać cellulitu w pozycji stojącej lub leżącej, ale można zaobserwować jego konsystencję w momencie uszczypnięcia skóry.

Za cellulit etapu 2 uważa się cellulit widoczny w pozycji stojącej, ale nie leżącej.

Etap 3 cellulitu to sytuacja, w której cellulit jest widoczny w czasie stania i kładzenia się. Etap cellulitu wpływa na rodzaj i ilość zabiegów mezoterapii.

Jeśli pacjent nadal będzie regularnie stosował zdrową dietę i ćwiczył, efekty mezoterapii mogą być jeszcze lepsze. Pacjenci często wykonują od pięciu do siedmiu zabiegów i widzą rezultaty poprzez ważenie się lub mierzenie utraconych cali. Każdy zabieg może mieć liczne zastrzyki, w zależności od ciała pacjenta i poziomu cellulitu. Wyniki utraty wagi mogą być różne, ale niektórzy doświadczają utraty około jednego funta na tydzień! Inną zaletą mezoterapii jest to, że jest ona stosunkowo bezbolesna i nie trwa długo. Prawie nie ma czasu na regenerację i pacjent może po niej wrócić do pracy lub regularnej aktywności. Istnieją pewne efekty uboczne, które mogą wystąpić, ale są one minimalne w porównaniu z korzystnymi wynikami.

Ryzyko

Po wstrzyknięciu może wystąpić lekkie pieczenie i u niektórych pacjentów może pojawić się obrzęk. Obrzęk może utrzymywać się w dowolnym miejscu od dwóch do pięciu dni. W miejscu wstrzyknięcia może pojawić się bolesność, a przy każdym wstrzyknięciu istnieje ryzyko zakażenia. Jeśli wystąpi przebarwienie skóry, szybko się rozpuszcza i ustępuje, bardzo podobne do skórki chemicznej. Negatywne efekty uboczne nie występują często, ale powinny być rozpoznane przez pacjenta.

Stwierdzono, że mezoterapia jest skuteczna u większości pacjentów, u których przeprowadzono zabiegi. Wyniki są trwałe i utrzymują się przez całe życie.